Mieliśmy zaszczyt gościć w naszej przychodni arcybiskupa Franco Moscone z Włoch. Arcybiskup jest członkiem zarządu Domu Ulgi w Cierpieniu w San Giovanni Rotondo oraz pełni funkcję dyrektora generalnego Grup Modlitwy Ojca Pio.

Dostojnego Gościa przyjęła naczelna pielęgniarka Dorota Bujak. Spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze i było okazją do rozmowy na temat codziennej pracy oraz wyzwań związanych z opieką nad pacjentami. Arcybiskup miał również możliwość poznania specyfiki funkcjonowania naszej placówki. Miłym gestem było przekazanie pamiątkowego różańca z wizerunkiem św. Ojca Pio.

Dziękujemy arcybiskupowi Franco Moscone wraz z przybyłymi goścmi za odwiedziny, inspirującą wymianę myśli, pozostawione świadectwo oraz słowa wsparcia. Cieszymy się, że mogliśmy gościć tak wyjątkową osobę, i życzymy wielu łask Bożych oraz owocnej posługi.

Udało nam się już po raz drugi zorganizować Mszę Święta dla naszych podopiecznych w dniu patrona osób ubogich - świętego Antoniego.

Msza Święta w tym roku odbyła się w kościele Miłosierdzia Bożego. Jest to mały kościółek, który kryje w sobie jeden z pierwszych wizerunków Jezusa z objawienia św. Faustyny.

Po mszy odbyła się adoracja przy zachwycającym śpiewie zespołu "Prowadź Mnie". Nie przeszkodziła im nawet niespodziewana awaria organów. Prowadzący zespół Pan Paweł oczarował wszystkich swoim akompaniamentem na akordeonie.

Woluntariusze i nasi podopieczni bardzo miło zaskoczyli nas w tym roku swoja liczebnością. Po modlitwie wszyscy udaliśmy się na poczęstunek przygotowany przez Siostry Felicjanki, pracujące w Kuchni Siostry Samueli. Biesiadowanie nadal umilał nam śpiew zespołu "Prowadź mnie".

Pogoda była dla nas niezwykle łaskawa bo zapowiadany ulewny deszcz pojawił się dopiero po wyjściu naszych ostatnich gości.

To było piękne popołudnie, piękny czas radości i wspólnej modlitwy.

tekst: I.G.

Są osoby, które swoją postawą każdego dnia przypominają, czym jest prawdziwa troska o drugiego człowieka. Do takich osób należy dr Bożena Imburska – lekarka naszej przychodni, od lat związana z pomocą osobom ubogim i w kryzysie bezdomności.

W najnowszym materiale z cyklu prezentującego wyróżnionych i laureatów plebiscytu Miłosierny Samarytanin Roku 2025 organizatorzy przybliżają sylwetkę Pani Doktor. Jest to opowieść o powołaniu, empatii i wytrwałości w niesieniu pomocy najbardziej potrzebującym – historia, która inspiruje i pokazuje, jak wiele dobra można wnieść w życie innych ludzi.

Zobacz materiał organizatorów → https://www.facebook.com/watch/?v=1003955082597290
Alternatywnie → wycinek — wideo